מה זה צ'ק בנקאי? מה ההבדל בין צ'ק בנקאי לשיק רגיל? [מדריך]

צ'ק, שיק או המחאה, המשעות היא אותה משמעות. מדובר בצורת תשלום נפוצה בה המשלם מעניק למוטב צ'ק אותו הוא יכול לפרוע בבנק ולקבל את הסכום המוזן בו. צ'ק בנקאי הוא בעל מאפיינים אחרים מהחמאה רגילה. ריכזנו לכם כאן את המידע בנושא. כי בסך הכל שיק בנקאי מהווה בטוחה לסכומים משמעותיים במיוחד.

מה מאפיין צ'ק בנקאי (שיק בנקאי)?

אם הכל צ'ק החתום על הצ'ק הוא אדם פרטי המשתמש בצ'ק כאמצעי תשלום, הרי שכאשר מדובר בשיק בנקאי, החתום על ההמחאה הוא הבנק. צ'ק כזה מהווה בטוחה בעסקאות גדולות כאשר הלקוח נדרש להוכיח כי הוא מתכוון לשלם את העסקה ולהביא בטחון.

צ'ק בנקאי יכלול בדרך כלל סכומים גבוהים ולא של כמה אלפי שקלים בודדים. השימוש בשיקים בנקאיים מאפשר צורת תשלום נוספת. אם לדוגמא אדם מעוניין לבצע עסקה יקרה בה הוא נדרש לבצע את כל התשלום בבת אחת, הוא יכול לשלם בהעברה בנקאית או לחילופין, לשלם בצ'יק בנקאי. לעומת כל צ'ק אחר, שיק בנקאי הוא אמין יותר. מקבל התשלום יודע כי לצ'ק שהוא מקבל יש כיסוי בבנק.

רלוונטי: איך כותבים צ'ק רגיל?

צ'ק בנקאי – איך זה עובד?

צ'ק בנקאי הוא לא עוד צ'ק מפנקס הצ'קים שלכם. אם אתם מעוניינים לקבל צ'ק בנקאי, עליכם לדאוג שיש לכם בבנק את סכום הכסף שאתם רוצים שהצ'ק ינקוב בו. כך לאחר שברור לכם שבחשבון הבנק שלכם נח הכסף, תוכלו לבקש מהבנק שיק בנקאי על אותו הסכום. על פי רוב הבנק יענה לבקשה וידפיס עבורכם צ'ק בנקאי. בשורת המוטב יופיע שם מי שלו אתם אמורים לשלם ובחתימה, הבנק יהיה חתום. את הצ'ק הזה מקבל התשלום יכול להפקיד בבנק ולגבות דרכו את הכסף המגיע לו. חשוב לציין כי כל אותו הזמן לא תוכלו להשתמש בכסף למטרות אחרות והוא יהיה "נעול" בחשבון הבנק לטובת הצ'ק שניתן.

רלוונטי: כמה אפשר להעביר מחשבון לחשבון?

פעמים רבות צ'קים בנקאיים ניתנים רק כבטוחה עד שהתשלום יתקבל. במקרים כאלו, לאחר סילוק החוב, המוטב מחזיר את הצ'ק למשלם וכך הוא מחזיר אותו לבנק ובאותו רגע הכסף ה"נעול" הופך לזמין בחשבון הבנק.

רלוונטי: כמה זמן תקף צ'ק?

מה ההבדל בין צ'ק בנקאי לשיק רגיל?

יש לא מעט הבדלים בין צ'ק בנקאי לצ'ק רגיל. כי בסופו של דבר, הם לא אותו דבר למרות שמם הזהה… כל בעל חשבון בנק יכול לבקש מהבנק להדפיס לו פנקס צ'קים באמצעותם הוא יוכל לשלם לאחרים. על הצ'ק הוא אמור לחתום את שמו ולכתוב את שם האדם לו הוא מעוניין לשלם בשורת המוטב, בשורת הסכום עליו לכתוב את סכום התשלום, במספרים ובמילים וכמובן, תאריך התשלום יגדיר את התאריך לפניו לא יהיה ניתן לבצע את המשיכה.

רלוונטי: כמה זמן לוקחת העברה בנקאית?

המוטב שמקבל את הצ'ק, יכול להפקיד את הצ'ק הרגיל בבנק בחשבון האישי שלו וכך, הוא מקבל את התשלום שלו. הבעיה היא שכאשר מקבלים צ'ק רגיל כתשלום, התשלום הוא לא סופי. כאשר אין כיסוי לצ'ק בחשבון הבנק הצ'ק יחזור מסיבת אכ"מ – אין כיסוי מספיק. כל חזרת צ'ק נזקפת לחובת המשלם והיא מורידה את דירוג האשראי שלו.

רלוונטי: כמה מזומן אפשרי להפקיד?

צ'ק בנקאי לעומת זאת הוא צ'ק שהבנק מדפיס ומתחייב לאמינותו. תמיד יהיה לו כיסוי אך מבחינת המשלם יש חיסרון, הוא לא יכול להשתמש בסכום הצ'ק כל אותו הזמן והוא גם משלם עמלה לבנק על הצ'ק הבנקאי.

רלוונטי: כמה אפשר למשוך מכספומט? | כמה אפשר להפקיד בכספומט?

רוצים לקבל עדכונים לפני כולם?

מבטיחים בלי ספאם