רייזאפ ביקורת

בשנת 2024, אני מקווה שכולם יודעים כמה חשוב להתנהל נכון כלכלית. התנהלות כלכלית שגויה יכולה להוביל למגוון של בעיות, לסטרס, לבעיות משפחתיות ולפגיעה באיכות החיים הכללית. בשביל להתמודד עם התופעה הנרחבת של התנהלות כלכלית בעייתית, הוקמה אפליקציית רייזאפ – אשר נועדה להציע פתרונות פשוטים שקל ליישם בכדי להוביל מאות אלפי ישראלים אל עבר עתיד כלכלי יציב יותר. כאן אספר לכם על רייזאפ, פועלה בשוק הישראלי, היתרונות שלה, מה חשוב לדעת עליה ועוד מהניסיון האישי שלי וכיצד עזרה לי לחסוך אלפי שקלים.

תוכן עניינים

התנהלות כלכלית נכונה ב-2024

בימים אלו של חוסר ודאות רב, תקופות בעייתיות במשק וגלי פיטורין שמגיעים בהפתעה – חשוב יותר מתמיד להקפיד על התנהלות כלכלית נכונה. אבל מה זה אומר בעצם? ישנן דרכים רבות לתכנן את ההתנהלות החודשית שלנו במשק הבית, בין אם אנחנו משפחה מרובת ילדים מאופקים, זוג צעיר תל אביבי עם כלב או רווקים הייטקיסיטים שמסתכלים כמה שנים קדימה. ישנן כלים מסויימים שנועדו לסייע לנו להתמודד עם הקושי וליצור תוכנית מסודרת לעתיד – ובדיוק בשביל זה נוצרה אפליקציית רייזאפ. 

מהי אפליקציית רייזאפ?

אפליקציית רייזאפ, או riseup, נוצרה בשביל לעזור לישראלים להסתכל באופן חכם יותר על ההתנהלות הכלכלית שלהם,יותר נכון על התזרים שלהם, לתכנן את העתיד שלהם ולהחליט החלטות חכמות שיובילו אותם אל מצב כלכלי יציב וטוב יותר, עבורם ועבור הילדים שלהם.

אני צריך לציין שאני מתייחס אל רייזאפ כאפליקציה בביקורת הזאת אבל היא לא באמת אפליקציה. כלומר היא כן, אבל לא כזאת שאפשר להוריד מגוגל פליי או מאפל סטור. צוות רייזאפ אכן עובד על אפליקציה אבל כרגע מדובר בתוכנת Web אשר מתנהגת כמו אפליקציה אבל היא לא כזאת.

איך עובדת אפליקציית רייזאפ?

 • האפליקציה מתחברת אל חשבון הבנק שלכם וכן כרטיס האשראי שלכם
 • בעזרת הגישה אל החשבונות שלכם היא יכולה לעזור לכם לעשות סדר בבלאגן ולהבין מהו מצבכם הפיננסי הנוכחי
 • המערכת עובדת באופן אוטומטי וחכם ובונה עבורכם תזרים חודשי אוטומטי בתחילת כל חודש, אשר מתעדכן יחד עם ההוצאות וההכנסות שלכם
 • בעזרת האפליקציה תוכלו להבין בכל רגע מה קורה אצלכם בתזרים ולקבל תמונה רחבה על הכסף שלכם
 • האפליקציה עובדת בסנכרון גם עם ווצאפ, כך שתוכלו לקבל הודעות מעקב ולינקים לתמונת התזרים החודשית שלכם כך שתמיד תהיו מחוברים
 • התמיכה של riseup מעניקה לכם ייעוץ פיננסי במידה ויש לכם התלבטויות

חשוב לדעת: במסגרת חוק "הבנקאות הפתוחה" רייזאפ קיבלה רישיון מטעם הרשות לניירות ערך להתחבר אל חשבונות הבנק והאשראי שלכם. הגישה היא לקריאה בלבד כך שלא ניתן לבצע אף פעולה בשמכם. גם אין צורך למסור סיסמאות ופרטי משתמש.

קבלו 35 יום חינם עם רייזאפ

התחברו לרייזאפ וקבלו 35 יום חינם ועוד חודשיים בחצי מחיר!
(אין צורך להזין פרטי כרטיס אשראי)

 

איך רייזאפ יודעת לחשב צפי הוצאות והכנסות?

כאמור, רייזאפ בנויה באמצעות אלגוריתם למידת מכונה משוכלל אשר יודע לקחת בחשבון את ההוצאות וההכנסות שלכם בחודשים הקודמים ולפי זה לתכנן את סך ההצאות וההנכסות בעתיד. כל מה שנותר לכם לעשות הוא להזין במקום המיועד כמה כסף הייתם רוצים שישאר לכם בסוף החודש והיא תדע לשקלל את כל הנתונים ולהנחות אתכם כמה כסף נשאר לכם "לבזבז" או כמה תצטרכו לחסוך (ואיפה) כדי לעמוד ביעד.

מהן תכונותיה העיקריות של רייזאפ

תכונותיה העיקריות של האפליקצייה הן:

 • בניית דשבורד ויזאולי וקל למעקב, אשר בנוי משילוב של רשימות תרשימים וגרפים ומאפשר השוואה של תזרימים קודמים
 • בינה מלאכותית שמנטרת את מגמות ההוצאות וההכנסות שלכם וכך עוזרת להתריע על בעיות או חריגות מבעוד מועד
 • רייזאפ מסוגלת לצפות את ההוצאות החודשיות שלכם על פי ניתוח הנתונים שלרשותה, ולעזור לכם לתכנן את המשך החודש ולקבל החלטות מושכלות
 • רייזאפ תוכל להתריע על הוצאות קבועות אשר גדלו לעומת חודש אחר כמו כן ניתן היא יודעת לנתח את ההוצאות השונות על סמך שימוש של משתמשים אחרים ולדעת היכן ניתן לחסוך.
 • רייזאפ עובדת יחד עם ״מיטב״ בשביל לעזור לכם לחסוך, ובעזרת ניתוח הנתונים שלה היא תוכל להגיד לכם איזה סכום אתם יכולים לחסוך החודש במסלולי השקעה שונים.

יתרונות רייזאפ

היתרונות ברייזאפ רבים, כמו בין היתר:

 • הבינה המלאכותית החדשנית שלה, האפקטיביות שלה למול אפליקציות אחרות.
 • הוספת שותף למנוי שלכם במידת הצורך
 • פיצול ההוצאות בתזרים לפי בחירתכם ועוד.
 • רייזאפ מרכזת עבורכם את כל חשבונות הבנקים וכרטיסי האשראי שלכם במקום אחד.
 • רייזאפ מציגה תמונה עדכנית בזמן אמת מכל הנכסים שלכם (ולא רק בסוף החודש כמו בבנקים או בכרטיסי האשראי)

חסרונות רייזאפ

אך יש לשים לב למספר חסרונות:

 • נכון להיום אין מעקב ותיעוד לכסף מזומן (יש לעדכן ידנית ואז לשייך לקטגוריה המתאימה)
 • עדיין לא כל הבנקים עובדים רייזאפ (כמעט כולם)
 • אין קיזוזים (למשל אם אתם משלמים על משהו ואז מחזירים לכם כסף)
 • לא מצאתי אפשרות להסיר כרטיס אשראי ללא פנייה לצוות התמיכה.
 • אם אתם עצמאיים בעלי הכנסה משתנה – ככל הנראה זו לא האפליקציה המתאימה עבורכם. 
 • לא מדובר באפליקציה אמיתית אלא ממשק ווב

אנו צופים כי חסרונות אלו יטופלו בהמשך אבל כדאי לשים לב לכך לפני שנרשמים. 

איך נרשמים ל riseup?

בכדי להתחיל להשתמש ברייזאפ ניתן להירשם באתר. בתהליך ההרשמה תתבקשו לענות על שאלון קצר שסוקר את ההתנהלות הכלכלית שלכם ויעזור למערכת להבין את המצב שלכם טוב יותר ולבנות לכם תכנית פעולה חכמה ואפקטיבית.

שימו לב כי בכל מקרה החודש הראשון הוא בחינם כך שאין לכם מה להפסיד. גם אין צורך להכניס פרטי כרטיס אשראי בשביל לנסות את רייזאפ.

קבלו 35 יום בחינם

מהן העמלות שלוקחת riseup?

אין עמלות בשימוש ברייזאפ, התשלום על אפליקציית רייזאפ הוא כ-45 שקלים לחודש, ומצטרפים חדשים נהנים מחודש ראשון חינמי. אם תרשמו דרכנו תקבלו חודש ניסיון (35 יום) + חודשיים בחצי מחיר.

וכאן ההזדמנות לספר שאני משתמש ברייזאפ כבר שנה וחצי ובכל כמה שבועות רייזאפ מתריעה בפניי על הוצאות שאני לא בהכרח צריך או בכלל יודע שהן קיימות ובעזרתה אני מעריך שחסכתי כבר יותר מ-8,000 ש"ח! גם אתם יכולים!

איך יוצרים קשר עם רייזאפ?

ישנן דרכי התקשרות רבות לחברת רייזאפ, בעזרתן תוכלו לקבל תמיכה וייעוץ פיננסי במידת הצורך. שירות הלקוחות של רייזאפ זמין עבורכם במייל [email protected] וכן באתר שלהם בו תמצאו שאלות ותשובות נפוצות רבות לכמעט כל בעיה שתתקלו בה.

לרייזאפ גם מספר קבוצות פייסבוק מאוד פופלאריות אשר שם ניתן לשאול שאלות ולקבל תשובות מהקהילה או ממנהלי המוצר של רייזאפ שגם נמצאים שם.

מדי פעם גם מנכ"ל רייזאפ, יובל סמט ובכירים אחרים מעבירים וובינרים שבועיים\חודשיים בנושאי התנהלות פיננסית נכונה, לכן מומלץ לעקוב.

אלטרנטיבות של רייזאפ

לא לכולם מתאים לעבוד עם רייזאפ וזה בסדר. ישנן עוד אפליקציות לניהול תקציב בשוק אשר לכל אחת היתרונות והחסרונות שלה. למשל פמיליביז שהיא אפליקציה שגם מיועדת לניהול תקציב אבל גם יכולה לעזור לכם לנהל את הפנסיה, הביטוח וגם לייעל את המשכנתא. 

עבור מי שלא מעוניין בכלל באפליקציות, אנחנו מציעים את האקסל לניהול תקציב שלנו אשר יעזור לכם להיות על זה בצורה יותר ידנית אך ככה לפחות תבטיחו שתהיו יותר על התהליך.

לסיכום, האם מומלץ להשתמש ברייזאפ?

אפליקציית רייזאפ לדעתי היא הדור הבא של הכלים להתנהלות כלכלית חכמה. אלפי ישראלים מעידים על שיפור משמעותי בהתנהלות הכלכלית שלהם יחד עם רייזאפ ועם הבינה המלאכותית החכמה שלה, הפיצ׳רים הרבים והיכולת שלה לצפות את התזרים החודשי שלכם – היא מומלצת מאוד לכלל הישראלים בין אם הם בעלי משפחות גדולות או רווקים ורווקות שמעוניינים לתכנן את העתיד הכלכלי שלהם ולהתחיל לחסוך כמו שצריך.

נכון השימוש באפליקציה עולה 45 שקלים בחודש וזה עוד הוצאה למי שגם ככה מתקשה לעמוד בקצב, אך חשוב להבין שמספיק שהצלחתם לחסוך באמצעות רייזאפ 50 ש"ח בחודש וכבר העלות שלה משתלמת עבורכם.

קבלו 35 יום בחינם

רוצים לקבל עדכונים לפני כולם?

מבטיחים בלי ספאם 

מחפשים אפליקציית ניהול תקציב?

נסו את רייזאפ!
שירות דיגיטלי חדשני המאפשר לשלוט בהוצאות בצורה גאונית!
קבלו חודש ניסיון (35 יום) + חודשיים בחצי מחיר (לא נדרש להזין פרטי כרטיס אשראי)
בנוסף, גם שליטה מלאה על ההתנהלות הפיננסית שלכם
חודש חינם