המרת מטח – איפה הכי זול להמיר מט"ח?

אם הזמנתם טיסה לחו"ל, הדבר הבא שעליכם לעשות הוא להזמין מטבע זר שמתאים למדינה שאליה אתם נוסעים. רכישה של מטבע חוץ היא פעולה פשוטה, ותוכלו לבצע אותה במספר אופנים. גם אם במבט ראשון לא כל כך ברור לכם מה ההבדל בין האופציות השונות, מהר מאוד תגלו שניתן לחסוך בעזרתן לא מעט כסף. כאן נסביר לכם על הדרך הנכונה לבצע המרת מטח.

תוכן עניינים

מי מציע את השירות של המרת מטח?

רכישת מטבע זר מתאפשרת בשלושה סוגי מקומות עיקריים. הסוג הראשון אלו הבנקים. כמעט כל בנק בישראל מחזיק בשירות של המרת מטח, כאשר חלק מהבנקים גם מחזיקים סניף המרת מטח בנמל התעופה בן גוריון שיאפשר לכם לקבל את המטח רק בשדה התעופה. הסוג השני אלו סוכנויות המרה פרטיות שנמצאות בערים בדרך כלל ומציעות שירות המרה למטבעות זרים.

המקום השלישי הוא דואר ישראל, ובו ניתן שירות המרה. לשירות של המרת מטח של הדואר יש מספר יתרונות על פני השירות של הבנקים, בין השאר כי הוא מאפשר לכם לרכוש מטבע זר בלי עמלה במידה ואתם משלמים על המטבע בכסף מזומן. כמובן, השאלה הגדולה היא מה המקום שבו הכי משתלם לנו לבצע את המרת המטח?

כדאי לבדוק גם:

מה לבדוק לפני המרת מטח?

גובה העמלה

הנתון הראשון שבו יש להתחשב הוא גובה העמלה שאתם משלמים. המרת מטח היא פעולה שהרווח עליה נוצר מהעמלה. לכל מטבע יש את הערך הנוכחי שלו, ואם תשימו לב כאשר אתם קונים אותו אתם משלמים עליו מעט יותר ממה שהוא שווה באמת. האחוז שאתם מוסיפים זו העמלה, והמטרה שלכם היא לבצע את ההחלפה במקום שמציע לכם את העמלה הנמוכה ביותר.

כל חלפן אמור להציג לכם את המחיר שהוא גובה עבור המטבע שאתם רוצים. עם זאת, במידה ואתם קונים מטבע זר בסכום כסף גבוה ייתכן שהמחיר שתשלמו עבורו יהיה נמוך יותר, אז כדאי לבדוק את זה מול הסוכנות.

איסוף במקום מתאים

בקנייה של מטבע זר אתם מקבלים סכום כסף גדול במזומן, מה שאומר שאתם צריכים לשמור עליו היטב עד הטיסה. כיום יש מי שמאפשר לכם להזמין מראש מטח ולאסוף אותו בשדה התעופה, ממש רגע לפני שאתם עולים למטוס. תוכלו לעשות זאת באמצעות שירות FlyMoney. היתרון הגדול של האפשרות הזו היא שאתם לא יכולים לאבד את הכסף שלכם, אך לעיתים היא גם תעלה לכם יותר כסף.

אפשרות תשלום

בעבר קנייה של מטח הייתה מתבצעת במזומן בלבד, אך כיום אפשר גם לקנות מטח באמצעות כרטיס אשראי. באופן הזה העמלה שאתם משלמים היא על המטבע הזר בלבד.

כסף אמין

הדבר האחרון אותו יש לבדוק בהמרת מטח הוא האמינות של הכסף אותו אתם מקבלים. זיופים שכיחים יותר במטבע זר מאשר במטבע המקומי, כיון שקשה יותר לזהות אותם למי שלא גר במקום שבו המטבע הזה הוא ההילך החוקי. לאור זאת עליכם לבדוק היטב שהכסף שאתם מקבלים הוא כסף אמיתי, כדי לא להגיע למצב שבו לא מקבלים את המטבע הזה במדינה שאליה אתם נוסעים.

החלפה במדינת היעד

עוד אפשרות להמרת מטח היא ביעד שאליו אתם נוסעים. יש מדינות בהן האפשרות הזו היא האפשרות היחידה, לאור העובדה שבישראל לא תוכלו למצוא את ההילך החוקי של אותה מדינה. עם זאת, בדרך כלל השקל החדש לא מוכר באותן מדינות, כך שבכל מקרה עליכם להגיע לאותה מדינה עם אירו או דולר ומהמטבעות הללו תוכלו לרכוש את המטבע המקומי.

מומלץ לבדוק מה ייתן לכם שער המרה נוח יותר, כאשר בדרך כלל לדולרים ישנה עדיפות באותן מדינות, לאור העובדה שכיום מדובר על מטבע יציב יותר מאשר האירו. את ההזמנה של האירו או הדולר תוכלו לעשות לפי אחת האופציות עליהן דברנו. עוד אפשרות היא לקנות מטבע זר מישראלים שחזרו מאותה מדינה, וכך להגיע אליה שאתם מצוידים כבר במטבע המתאים.

לקריאה נוספת:

לסיכום – איפה הכי להמיר לרכוש מטבע זר?

המרה של מטבע זר היא חלק בלתי נפרד מההכנות לטיסה. על אף האפשרות לקנות מטבע זר במדינה שאליה אנחנו טסים, רוב הישראלים מעדיפים לדעת שהם עולים על המטוס כאשר ברשותם כבר נמצא המטבע המקומי של מדינת היעד. אפשרויות ההמרה שעומדות לרשותכם הן רבות, החל מקנייה במזומן ועד להזמנה של מטח לשדה התעופה

רוצים לקבל עדכונים לפני כולם?

מבטיחים בלי ספאם 

טסים וצריכים מט"ח?

נסו את Fly money!
היתרונות ברורים:
הזמנה אונליין
ללא עמלות
שערים מצויינים
ניתן באשראי- עד 12 תשלומים
איסוף בנתב"ג