באיזה כסף משתמשים באירלנד?

אירלנד, מדינת אי המציגה שילוב מושלם של עושר היסטורי והתקדמות מודרנית, משתמשת בצורה מסוימת של מטבע המחלחלת לכל תחומי העסקאות הכלכליות. המדינה שהייתה ידועה בעבר בזכות ראשי השבטים הגאליים והטקסים הקלטיים העתיקים שלה פועלת כיום במערכת מוניטרית מודרנית – האירו.

מבוא לאירלנד והמטבע שלה

אירלנד, בהיותה חלק מגוש האירו, משתמשת באירו כמטבע הרשמי שלה. מרובעי הקניות ההומים בדבלין ועד לאזור הכפרי השליו בקונמרה, האירו מאפשר הן עסקאות בקנה מידה גדול והן החלפות יומיות זעירות בכל פינות אי האזמרגד.

רלוונטי: איפה הכי משתלם לקנות יורו? | איפה קונים דולרים בזול

ההיסטוריה של הכסף האירי

לפני אימוץ האירו, הפאונד האירי, המכונה "Punt Éireannach" באירית, היה המטבע הלאומי. הפאונד האירי הוצג בשנת 1928 ונשאר במחזור עד 2002. היא מילאה תפקיד חיוני בעיצוב כלכלת אירלנד לאורך המאה העשרים.

רלוונטי: איפה הכי כדאי לרכוש מט"ח? | עוד על מטבעות זרים

המעבר מהפאונד האירי לאירו

המעבר ליורו היה אירוע משמעותי בהיסטוריה הכלכלית של אירלנד. הפאונד האירי הוחלף על ידי האירו ב -1 בינואר 1999, עבור מסחר אלקטרוני ובנקאות. עם זאת, רק בינואר 2002 הוכנסו פיזית שטרות אירו ומטבעות. המטבע הישן חדל להיות הילך חוקי ב-9 בפברואר 2002.

המעבר החלק הזה הושג באמצעות תכנון קפדני, קמפיינים נרחבים של תקשורת ציבורית, ותמחור כפול שהוצג הן ביורו והן בליש"ט אירי, מה שעזר לאנשים להתרגל למערכת החדשה. המעבר לאירו באירלנד היה חלק משינוי רחב יותר במדינות רבות באירופה שעברו למטבע משותף כדי לקדם אינטגרציה כלכלית.

במטבעות במקומות כמו יפן או הודו, המערכת המוניטרית של כל מדינה מציעה תובנות ייחודיות על הנוף הכלכלי שלה ועל התפתחותה ההיסטורית.

הזמנת אירו לאירלנד אונליין לנתב"ג

צריכים יורו לאירלנד? שירות FlyMoney מאפשר להזמין מטבעות או שטרות זרים אונליין והכסף יחכה לכם בנתב"ג בדלפק בנק הפועלים. השירות פועל 24 שעות ביממה ומציע שירות ללא עמלות ובשערים אטרקטיביים. ניתן לבטל את ההזמנה עד 48 שעות לפני הטיסה ללא דמי ביטול.

להזמנה באמצעות FlyMoney

רוצים לקבל עדכונים לפני כולם?

מבטיחים בלי ספאם 

טסים וצריכים מט"ח?

נסו את Fly money!
היתרונות ברורים:
הזמנה אונליין
ללא עמלות
שערים מצויינים
ניתן באשראי- עד 12 תשלומים
איסוף בנתב"ג