באיזה כסף משתמשים ביוון?

כפי שניתן לחקור את החורבות העתיקות של אתונה או להתענג על היופי שטוף השמש של איי סנטוריני, המטבע ביוון הוא האירו (€). באופן ייחודי לשאר העולם, יוון עברה ליורו בשנת 2001, מהלך שסימל אירוע היסטורי וכלכלי משמעותי.

תוכן עניינים

יורו ביוון

האירו הוא המטבע הרשמי של יוון מאז הצטרפה יוון לאיחוד האירופי. היה זה צעד בעל השפעה עמוקה על המדינה ושילובה בקהילת עמים בעלת מבנים כלכליים משותפים. עם זאת, האירו הביא גם כמה אתגרים משמעותיים עבור יוון, והדגיש את המאבקים הפיסקליים של המדינה.

שטרות ומטבעות

השטרות ביוון מגיעים בשבעה ערכים, הנעים בין 5 ל -500 אירו. כל שטר מציג סגנונות אדריכליים משמעותיים בהיסטוריה האירופית. לדוגמה, שטר 50 אירו מייצג את תקופת הרנסנס. אבל לא הכל עניין של שטרות; מוחשיים יותר בעסקאות יומיומיות הם מטבעות. שמונת סוגי מטבעות האירו נושאים עיצובים סטנדרטיים של האיחוד האירופי בצד אחד, בעוד שהצד השני נושא לעתים קרובות סמלים לאומיים יווניים – כמו עיצוב המטבע העתיק ינשוף אתנה על מטבע 1 אירו המהנהן למורשת ההיסטורית העשירה של יוון.

הזמנת כסף ליוון (יורו) בנתב"ג

עבור הנוסעים ליוון (גם: רודוס, מיקונוס, קוס, אתונה, כרתים, פארוס, סנטוריני ועוד..) פתרון מעולה הוא להזמין יורו מראש בנתב"ג. הגיעו לנסיעה שלכם ליוון עם כסף מוכן כבר מהארץ באמצעות שירות FlyMoneyהזמינו כסף מראש באינטרנט ואספו אותו באשנב בנק הפועלים בנתב"ג. ניתן להזמין מגוון רחב של מטבעות, בכל סכום על ידי פליי מאני. השירות מעניק שער המרה מצויין, ללא עמלות, ללא דמי ביטול וזמינות 24/7. התשלום מתבצע באשראי וניתן לבטל עד 48 שעות לפני הטיסה.

הטבה מיוחדת בשער ההמרה למזמינים מעל 800 דולר או 800 אירו

המרת מטבע יורו ביוון

עבור מבקרים ביוון, החלפת מטבעות זרים ביורו היא בדרך כלל תהליך פשוט. המדינה גדושה במשרדי חליפין (צ'יינג'ים) וכספומטים. עם זאת, עבור שערי חליפין טובים יותר, מומלץ לעתים קרובות להשתמש בכסף שהמרתם בישראל או בכרטיסי אשראי. בנוסף, חיוני להישאר מעודכנים בשערי החליפין כדי להימנע מהונאות ועמלות גבוהות.

האם אפשר לשלם ביורו בכל יוון?

עסקים יווניים מקבלים רק יורו לתשלום ויסרבו עבור כל מטבע זר עקב עמלות עסקאות זרות. החוק מחייב לעסקים להציע מכשיר נקודת מכירה לעסקאות ללא מזומן, אך המכונות לא תמיד אמינות באזורים רבים (במיוחד במקומות מרוחקים או כפריים)

לכן אנו ממליצים לבוא מראש עם יורו במזומן. נסו את שירות Fly Money.

ביטוח נסיעות ליוון כבר יש לכם?

קבלו הצעת מחיר לביטוח נסיעות לחו"ל

אל תסכנו את בריאותכם ואת כספכם בנסיעה לחו"ל ללא ביטוח נסיעות מתאים!
רכשו עוד היום פוליסת ביטוח נסיעות המותאמת לצרכיכם – ותהיו מוגנים מפני הוצאות כספיות משמעותיות במקרה חירום רפואי או אירוע בלתי צפוי אחר.

לעוד מידע על ביטוח נסיעות ליוון

מחפשים מלון ביוון?

רוצים לקבל עדכונים לפני כולם?

מבטיחים בלי ספאם 

טסים וצריכים מט"ח?

נסו את Fly money!
היתרונות ברורים:
הזמנה אונליין
ללא עמלות
שערים מצויינים
ניתן באשראי- עד 12 תשלומים
איסוף בנתב"ג