באיזה כסף משתמשים בהונג קונג?

הפנינה המזרחית של אסיה, הונג קונג, ידועה בנוף העירוני הקוסמופוליטי שלה ובעוצמתה הכלכלית. כחלק מהמרכז הפיננסי העולמי, הונג קונג יש מערכת מוניטרית אוטונומית, ייחודית ממדינת האם שלה, סין.

הדולר ההונג קונגי: היסטוריה ופיתוח

מאז הקמתה של הונג קונג כמושבה בריטית בשנת 1841, נעשה שימוש במגוון מטבעות, כולל רופי הודי ודולר ספרדי, עד שנולד הדולר ההונג קונגי בשנת 1863. דולר הונג קונגי (HKD), המפוקח על ידי הרשות המוניטרית של הונג קונג (HKMA), הוא המטבע הרשמי של הונג קונג.

היא פועלת תחת מערכת שער חליפין צמודה, ומוצמדת לדולר האמריקאי מאז אוקטובר 1983. היתד מבטיחה כי HKD נסחר בתוך רצועה צרה סביב 7.80 דולר הונג קונגי עד 1 דולר, ומספק יציבות הן למשקיעים זרים והן לכלכלה המקומית.

רלוונטי: איפה הכי משתלם לקנות יורו? | איפה קונים דולרים בזול

הקשר בין הדולר ההונג קונגי ליואן הסיני

למרות שהונג קונג היא אזור מנהלי מיוחד של סין, היא אינה משתמשת ביואן הסיני כמטבע שלה. שני המטבעות פועלים באופן עצמאי, ומשקפים את העיקרון של "מדינה אחת, שתי מערכות". עם זאת, הונג קונג החלה לשלב את היואן בעסקאות הפיננסיות היומיות שלה, כאשר כמה בנקים בהונג קונג מציעים שירותי פיקדון יואן וכרטיסי אשראי מבוססי יואן.

רלוונטי: איפה הכי כדאי לרכוש מט"ח? | עוד על מטבעות זרים

השימוש בדולר הונג קונגי בחיי היומיום

בחיי היומיום, הדולר ההונג קונגי משמש בערכים שונים ממטבעות לשטרות. מטבעות זמינים ביחידות של 10, 20 ו -50 סנט, כמו גם מטבעות 1, 2, 5 ו -10 דולר. טווח השטרות נע בין $10 ל-$1,000.

עם השילוב התוסס של תרבויות מזרחיות ומערביות, הונג קונג מציגה מקרה בוחן מרתק של עיר שהצליחה לשמור על המערכת המוניטרית הייחודית שלה בתוך השפעות ולחצים בינלאומיים. כאשר אנו חוקרים את המטבע המשמש בחלקים אחרים של העולם, כמו הודו ויפן, אנו יכולים להעריך את הנופים הכלכליים והתרבותיים המגוונים המעצבים פרקטיקות מוניטריות גלובליות.

הזמנת דולר הונג קונגי אונליין לנתב"ג

צריכים דולר הונג קונגי? שירות FlyMoney מאפשר להזמין מטבעות או שטרות זרים אונליין והכסף יחכה לכם בנתב"ג בדלפק בנק הפועלים. השירות פועל 24 שעות ביממה ומציע שירות ללא עמלות ובשערים אטרקטיביים. ניתן לבטל את ההזמנה עד 48 שעות לפני הטיסה ללא דמי ביטול.

להזמנה באמצעות FlyMoney

 

רוצים לקבל עדכונים לפני כולם?

מבטיחים בלי ספאם 

טסים וצריכים מט"ח?

נסו את Fly money!
היתרונות ברורים:
הזמנה אונליין
ללא עמלות
שערים מצויינים
ניתן באשראי- עד 12 תשלומים
איסוף בנתב"ג